Aktualności|

Radomsko wyznacza trendy meblarskie

 “Wyróżnij się, osiągnij sukces!” to hasło konferencji Korner Design Najnowsze trendy w stolarstwie i wyposażeniu wnętrz dla branży meblarskiej, która odbyła się dziś 20 marca w Restauracji Metalurgia. Współorganizatorami konferencji była Firma KORNER oraz Miasto Radomsko.

Trwają obchody Święta Stolarza, w ramach których odbyła się dzisiejsza konferencja, podczas której zostały przedstawione najnowsze trendy wzornictwa. Imprezę otworzyli Krzysztof Widawski właściciel firmy Korner oraz Prezydent Radomska Jarosław Ferenc. To właśnie dzięki wspólnej inicjatywie miasta Radomska oraz firmy Korner możliwa była organizacja tak ważnego dla branży meblarskiej wydarzenia. 

Idea i strategia marki Korner Design zaprezentowane przez projektantów z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu Annę Stępkowską i dr Jarosława Nowaka stanowiły doskonałe wprowadzenie do najnowszych trendów w branży meblarskiej. Emanuele Bon przedstawiciel włoskiej firmę Fantoni Group przedstawił zalety zastosowanych materiałów innowacyjnych materiałów w kolekcji Onegloss. Zgodnie z sugestiami przedstawiciela marki powierzchnie właśnie stały się zaawansowane technologicznie, tj. odporne na odciski palców, wyjątkowo matowe i miękkie w dotyku. Kamila Loba z Schattdecor Group zaprezentowała najnowsze trendy wzornicze, a Aldona Słapa Nowcka z Pfleiderer Poska przybliżyła zasady funkcjonowania nowej platformy Woodlove.to, która ma na celu integrowanie wszystkich zainteresowanych usługami remontowymi, służąca do budowania relacji partnerskich pomiędzy stolarzami, projektantami czy architektami.

Radomsko słynie z meblarstwa, dlatego dzisiejsza konferencja przyciągnęła dużą reprezentację przedstawicieli branży. W wydarzeniu uczestniczyli również Pani Poseł Anna Milczanowska, przedstawiciele władz powiatowych i miejskich.

Podczas konferencji zostały także wręczone nagrody Prezydenta Miasta Radomska i Wójta Gminy Radomsko „Stolarz Roku”. Jest to wspólna inicjatywa, mająca na celu docenienia szczególnych osiągnięć w branży oraz docenienie promocji marki „Radomsko”. W konkursie o tytuł „Stolarz Roku” mogły uczestniczyć firmy działające w branży meblarskiej zarówno producenci mebli, jak i dostawcy, producenci komponentów do produkcji mebli. Powinny wyróżniać się swoją produkcją pod względem jakości, designu, rozpoznawalności marki, osiągnięć na rynku meblarskim, dynamiki rozwoju, uznaniem klientów inne czynniki powodujące, że firma jest oryginalna i wyróżniająca się.

Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc wręczył nagrodę dla Waldemara Gołębia prowadzącego działalność w branży meblarskiej na terenie miasta, natomiast reprezentant firmy MEBLE KRYSIAK z terenu gminy Radomsko odebrał nagrodę z rąk Romana Radczyca, wójta gminy. 

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Udostępnij
Close Search Window