Aktualności, Przedsiębiorca|

Odpowiednio wynagradzają swoich pracowników, traktują ich z należytym szacunkiem, dbają o ich dobro i rozwój osobisty, a także prowadzą na ich rzecz aktywne działania socjalne – mowa o laureatach Programu Zaufany Pracodawca. Przedstawiamy jednego z nich – PRT Radomsko. 

Program Zaufany Pracodawca to wyróżnienie powołane w listopadzie ubiegłego roku przez doradzającą prezydentowi Ferencowi Radę Gospodarczą. Ma promować dobre wzorce relacji pracodawca-pracownik.

– Chcieliśmy pokazać w ten sposób, że na terenie Radomska działają firmy, które dbają o swoich pracowników.Przede wszystkim chcieliśmy wyróżnić tych, którzy robią to z najwyższą starannością, wyznaczając standardy relacji z pracownikami.

– mówi prezydent Jarosław Ferenc
Radomsko , 24.08.2016 PRT Radomsko Sp. z o.o Credits: APA-Fotoservice/PAP-Wojciech Pacewicz

PET Recycling Team Radomsko Sp. z o.o. jest częścią grupy ALPLA – światowego lidera producentów opakowań z tworzyw sztucznych, który swoją pozycję na świecie cierpliwie i skutecznie buduje już od 65 lat. Na terenie radomszczańskiej strefy funkcjonuje od 2012 roku. Głównym przedmiotem działalności PRT Radomsko jest recykling politereftalanu etylenu, czyli popularnego tworzywa PET. Surowiec – zużyte butelki – w 95% pochodzą z Polski, a odzyskane w ten sposób tworzywo rPET trafia z powrotem do obrotu zarówno na rynek krajowy, jak i do pozostałych państw UE. Rocznie jest to nawet 30 tysięcy ton odzyskanego i wypuszczonego z powrotem do obrotu plastiku. Fabryka w Radomsku jest największym tego typu zakładem w kraju.

Wysokie zarobki

Doświadczenie w pracy z ludźmi i rodzinne tradycje firmy jej pracownicy mogą odczuć na własnej skórze. PRT Radomsko kieruje się zasadą, że „szczęśliwy pracownik to najlepsza inwestycja”. Zgodnie z przedstawionymi do celów konkursowych materiałami średnioroczne wynagrodzenie w firmie przekracza 216 % najniższego wynagrodzenia w 2019 roku. Liczba zatrudnionych wynosiła 90 osób – wszyscy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę. To jednak nie wszystko.

Rozwój kompetencji

Średnio 5 szkoleń rocznie przypada na 1 pracownika. Polityka zwiększania kompetencji pracowników to dla PRT Radomsko sprawa priorytetowo – fachowcy zawsze będą w cenie. 

Bogate świadczenia socjalne

W roku 2019 na jednego pracownika przypadało 1430 zł dodatkowych świadczeń o charakterze socjalnym – czytamy dalej w raporcie konkursowym. Pracownicy mogą liczyć na świadczenia, nie wynikające z obowiązku prawnego, w postaci:

 • pakietu medycznego dla pracowników i ich rodzin, w całości opłaconego przez firmę,
 • premii urlopowej, wypłacanej raz w roku,
 • dodatków pieniężnych za pracę wykonywaną w weekend.

Dbałość o środowisko – odpowiedzialność i edukacja

PRT Radomsko ma proekologiczny charakter już z samego faktu prowadzonego typu działalności. Recykling na taką skalę skutecznie ogranicza zużycie surowców nieodnawialnych, takich jak ropa naftowa czy gaz ziemny. To nie przeszkadza jednak firmie w prowadzeniu licznych kampanii na rzecz edukacji, zwiększania świadomości i promowania proekologicznych postaw robiąc to ponadto w symbiozie z lokalną społecznością. Na koncie posiada takie akcje jak:

 • udział w akcji sprzątania świata z okazji Światowego Dnia Środowiska
 • udział w piknikach ekologicznych organizowane przez Celowy Związek Gmin
 • działania edukacyjne we współpracy ze szkołami
 • zakup “zielonej energii” do celów produkcyjnych
 • promowanie recyklingu poprzez udział w programach i filmach nagrywanych na terenie zakładu
 • włączanie się w akcje charytatywne jak np. wsparcie Placówek Wsparcia Dziennego prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku
 • wsparcie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radomsku – akcja charytatywna
 • fundowanie nagród dla laureatów i wyróżnionych w konkursie “Odzyskana Przyroda” wsparcie konkursu organizowanego przez Ekolider Centrum Usług Komunalnych w Międzyrzeczu Podlaskim.

Dewizą PRT Radomsko stają się być słynne słowa, które są absolutną podstawą wszelkich proekologicznych działań – Myśl globalnie, działaj lokalnie!

Udostępnij
Close Search Window