Aktualności, Przedsiębiorca|

Leitz Polska Zaufanym Pracodawcą

Grudniowe posiedzenie Kapituły Konkursowej Programu „Zaufany Pracodawca” potwierdziło, że firma Leitz Polska Sp. z o.o zasługuje na przyznanie tytułu.

Leitz to światowy lider w produkcji narzędzi do obróbki drewna, materiałów drewnopodobnych, tworzyw sztucznych i metali nieżelaznych.

Tradycja, doświadczenie, jakość

Ponad 140-letnia tradycja, ogromne doświadczenie, wykwalifikowana kadra inżynierska i najnowocześniejsze technologie produkcji sprawiają, że narzędzia firmy Leitz są gwarancją najwyższej jakości. Są trwałe i niezawodne.

Dewizą firmy jest dostarczenie najbardziej optymalnych narzędzi do danego procesu produkcji. Stąd, mimo oferowanych prawie 8000 narzędzi standardowych, 2/3 wyrobów jest wytwarzanych na specjalne zamówienie klienta.

Oprócz sprzedaży narzędzi i profesjonalnego doradztwa firma Leitz zajmuje się także serwisem (ostrzenie narzędzi, regeneracja). Gęsta sieć placówek serwisowych, najwyższa jakość ostrzenia, odbiór i przywóz narzędzi własnymi środkami transportu to kolejny wyróżnik firmy Leitz na całym świecie. Obecnie w Polsce działa 7 oddziałów serwisu.

Misją przedsiębiorstwa jest dostarczanie klientom najwyższej jakości narzędzi do obróbki drewna, zapewnienie profesjonalnego serwisu oraz rzetelnego doradztwa technicznego na takim poziomie, aby zaspokoić zarówno obecne jak i przyszłe potrzeby klientów.

Pracownicy największą wartością

Leitz Polska podkreśla, że największą wartością firmy są pracownicy: ich zaangażowanie, kwalifikacje, wiedza, doświadczenie, nieustanny rozwój i świetna komunikacja z klientami sprawiają, że firma jest gotowa podjąć każde wyzwanie i szybko rozwiązywać nawet najbardziej złożone problemy technologiczne swoich partnerów.

Leitz daje nie tylko poczucie komfortu pracy, ale także możliwości rozwoju, elastyczny czas pracy, prywatną opiekę medyczną, czy dobrą motywację. Firma dba również o dobrą atmosferę i pozytywne relacje wśród pracowników.

Firma Leitz Polska Sp. z o.o. w 2019 roku zatrudniała 114 osób, z czego 90 osób na czas nieokreślony, a 24 osoby na czas określony. Charakteryzuje się wysokim stopniem stabilności kadr na poziomie 97 proc. A średnioroczne wynagrodzenie wynosi 251 proc. najniższego wynagrodzenia w 2019 roku i jest wypłacane regularnie.

Ponadto Firma oferuje dodatkowe świadczenia o charakterze socjalnym, jak: bezpłatny pakiet medyczny dla pracowników i ich rodzin, pakiet sportowy oraz imprezy integracyjne. Średnie świadczenie na jednego pracownika w 2019 roku wynosiło 1000 zł.

Współpraca i ekologia

Firma wspiera i pomaga w realizacji działań podejmowanych na rzecz mieszkańców miasta Radomska i powiatu radomszczańskiego przy współpracy z różnymi placówkami jak: Polski Czerwony Krzyż, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy im. ks. J. Twardowskiego w Radomsku, Komitet Organizacyjny Radomszczańskich Dni Rodziny, Klasztor Franciszkanów w Radomsku czy Ochotnicza Straż Pożarna w Strzałkowie. Na uwagę zasługuje także współpraca ze szkołami średnimi oraz uczelniami wyższymi takimi jak: Zespół Szkół Drzewnych w Radomsku, Technikum Mechaniczne w Radomsku, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kleszczowie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Dodatkowym atutem firmy jest dbanie o środowisko naturalne poprzez zastosowanie ekologicznego ogrzewanie w postaci pompy ciepła czy zainstalowanie zbiornika na wodę deszczową.

***

Decyzją kapituły konkursowej firma Leitz Polska Sp. z o.o. uzyskała tytuł „Zaufany Pracodawca” na czas jednego roku.

Udostępnij
Close Search Window