Aktualności|

Odpowiednio wynagradzają swoich pracowników, traktują ich z należytym szacunkiem, dbają o ich dobro i rozwój osobisty, a także prowadzą na ich rzecz aktywne działania socjalne – mowa o laureatach Programu Zaufany Pracodawca. Przedstawiamy sylwetkę jednego z nich – Frigo Logistics.

Firma Frigo Logistics działająca w radomszczańskiej strefie ekonomicznej otrzymała certyfikat Programu Zaufany Pracodawca, świadczący o przyjaznej polityce wobec pracowników.

Certyfikat otrzymują pracodawcy wyróżniający się na lokalnym rynku pracy, odpowiednio wynagradzając swoich pracowników, podnosząc ich kwalifikacje, a także prowadząc aktywne działania socjalnie na ich rzecz. 

Program Zaufany Pracodawca to wyróżnienie, którego celem jest promowanie dobrych wzorców relacji pracodawca-pracownik na terenie miasta, ustanowione w listopadzie ubiegłego roku przez doradzającą prezydentowi Radomska Jarosławowi Ferencowi Radę Gospodarczą. –  Chcieliśmy pokazać, że w Radomsku działają firmy, które dbają o swoich pracowników, ale przede wszystkim chcieliśmy wyróżnić tych, którzy robią to z najwyższą starannością, wyznaczając standardy relacji z pracownikami

– mówi prezydent Jarosław Ferenc.

Frigo Logistics liderem w kraju

Firma Frigo Logistics w radomszczańskiej podstrefie Łódzkiej Strefy Ekonomicznej działa od 2009 roku. To przedsiębiorstwo z branży FMCG (ang. Fast Moving Consumer Goods), zajmujące się logistyką produktów głęboko mrożonych. Jest jednym z czołowych krajowych operatorów logistycznych tych produktów oraz liderem w dystrybucji na terenie Polski. Na polskim rynku od 2001 roku firma tworzy dopasowane do potrzeb klientów usługi, które pozwalają dostarczyć każdego dnia do setek punktów produkty wymagające kontrolowanych temperatur.

Przedsiębiorstwo od 2004 roku jest częścią Nichirei Holding Holland B.V z siedzibą w Rotterdamie, które z kolei jest częścią japońskiego koncernu Nichirei z siedzibą w Tokio.

Odpowiednie wynagrodzenia

Firgo Logistics otrzymało Certyfikat Zaufany Pracodawca m.in. dlatego, że średnioroczne wynagrodzenie w firmie przekracza 150% najniższego wynagrodzenia w 2019 roku, a  liczba zatrudnionych w radomszczańskim oddziale w 2019 wynosiła 152 osoby. Wszyscy byli  zatrudnieni na podstawie umów o pracę. Firma stale prowadzi politykę zwiększania kompetencji pracowników poprzez szkolenia i treningi. 

Firma dba o swoich pracowników

Na uznanie zasługuje ilość i jakość dodatkowych świadczeń na rzecz pracowników, nie wynikających z przepisów prawa. Fakt ten sprawia, że firma w sposób szczególny prezentuje się na rynku pracy.

Pozapłacowe czynniki wspierające pracowników to między innymi:

  • Mikołajki dla dzieci pracowników, 
  • świąteczne paczki z okazji Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych,
  • Dzień Dziecka wraz z piknikiem rodzinnym, 
  • owocowe czwartki, czyli owoce dla pracowników w każdy czwartek,
  • raz w miesiącu foodtruck na terenie zakładu pracy, 
  • imprezy sportowe i rekreacyjne, jak: spływy kajakowe, rajdy rowerowe, ogniska i spotkania integracyjne,
  • upominki dla dzieci pracowników rozpoczynających rok szkolny, 
  • słodkie upominki z okazji Dnia Kobiet
  • upominki dla pracowników z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy.

Współpraca

Na uznanie zasługuje również współpraca Firgo Logistics ze szkołami oraz placówkami oświatowymi

prowadzącymi kształcenie zawodowe. Firma objęła patronat nad Zespołem Szkół Drzewnych i Ochrony

Środowiska w Radomsku, podpisała list intencyjny z Politechniką Częstochowską, Uniwersytetem Łódzkim oraz 

Wyższą Szkołą Bankową w Bydgoszczy. Organizuje staże, praktyki zawodowe, wykłady logistyczne i warsztaty. 

Firma angażuje się  w życie miasta,  fundując lody i inne produkty, które są rozdawane mieszkańcom podczas  imprez. Corocznie funduje też nagrody dla najmłodszych  za udział w konkursach plastycznych z okazji  Dnia  Dziecka. 


Dołącz do naszego Newlettera

Najświeższe informacje dla przedsiębiorców

Udostępnij
Close Search Window