Aktualności|

Dziś 20 marca z okazji Święta Stolarza odbyła się konferencja tematyczna „Drewno – odważna wizja przyszłości” zorganizowana przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska, Powiat Radomszczański, Miasto Radomsko oraz sponsorów.

 W spotkaniu uczestniczyl Prezydent Miasta Radomska Jaroslaw Ferenc, wicestarosta Małgorzata Lewandowska, naczelnik wydziału edukacji w Starostwie Powiatowym Andrzej Kucharski, Robert Przybyła Komendant Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczego Hufca Pracy,  przedstawiciele Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, uczniowie ZSDiOŚ oraz uczniowie szkół podstawowych. 

– Cieszę się, że mogę dziś uczestniczyć w konferencji na temat przyszłości stolarstwa, ale też przyszłości naszego miasta. Stolarstwo i przemysł drzewny jest nierozerwalnie związany z naszym miastem, czym możemy się szczycić – mówił prezydent Jarosław Ferenc. – Hasło, które od lat promujemy Radomsko Mebluje powinno nam cały czas przyświecać i wskazywać cel naszych działań – dodał.

Na początku konferencji wystąpił Michał Augustyńczyk, prezentując firmę LEITZ Polska. Następnie dr hab. Piotr Borysiuk ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie poprowadził wykład połączony z prezentacją multimedialną na temat drewna i jego zastosowania.

Dyrektor ZSDiOŚ Aleksandra Gniłka opowiedziała nieco o kierunkach kształcenia młodzieży w zawodzie technik technologii drewna i szkole branżowej I stopnia w zawodzie stolarz, a także o powstaniu nowego kierunku – tapicer. Zachęcała uczniów podstawówek do wyboru “Drzewniaka” do dalszej drogi edukacyjnej.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było podsumowanie konkursów towarzyszących konferencji oraz wręczenie nagród laureatom.

Udostępnij
Close Search Window