Aktualności, Przedsiębiorca|

Frigo Logistics i PRT Radomsko nagrodzeni certyfikatem Zaufany Pracodawca

Po raz pierwszy przyznany został certyfikat programu Zaufany Pracodawca – wyróżnienie poświadczające o tym, że jego posiadacz traktuje swoich pracowników z szacunkiem, dbałością o ich dobro i rozwój, a także odpowiednio ich wynagradzają. Certyfikat przyznawany jest na okres jednego roku. Wręczenie odbyło się dziś, 2 lipca, w sali obrad UM Radomska.

Program został powołany do życia w zeszłym roku przy współpracy z Radą Gospodarczą – działającym przy prezydencie miasta organem doradczym. Jego celem jest tych wyróżnienie przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na terenie Radomska, którzy w sposób szczególny dbają o swoich pracowników. Prócz odpowiedniego poziomu wynagrodzeń kandydaci musieli wykazać się również wkładem w rozwój i podnoszenie kompetencji pracowników, pracowniczymi programami socjalnymi czy działaniami z kategorii społecznej odpowiedzialności biznesu (w tym na rzecz ochrony środowiska naturalnego), a także współpracą z placówkami oświatowymi lub innym wkładem w kształcenie młodych, jak choćby nauka zawodu.

Uczestniczy chcący wziąć udział w programie musieli zatrudniać powyżej 9 pracowników, z czego co najmniej 80 proc. na podstawie umowy o pracę, a średnioroczne wynagrodzenie 80 proc. pracowników zatrudnionych na umowę o pracę wynosić musiało min. 130 proc. najniższej krajowej w roku kalendarzowym poprzedzającym zgłoszenie. Do programu prócz samych ubiegających się i ich pracowników zgłaszać swoje propozycje mogły również Wojewódzki i Powiatowy Urząd Pracy, UM Radomska, radomszczańskie starostwo, a także szkoły.
Kapituła Konkursowa składała się z przedstawicieli Rady Gospodarczej: Jakuba Jędrzejczaka, Zbigniewa Łyczki, Jana Skubisza, Adama Świerczyńskiego i kierownika Centrum Nowoczesnych Inwestycji UM Radomska Jarosława Wojdełki.
Certyfikaty na ręce przedstawicieli wyróżnionych firm, wraz z gratulacjami, składali prezydent Jarosław Ferenc, Przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Dębski i Przewodniczący Rady Gospodarczej Witold Świtkowski.

Frigo Logistics to przedsiębiorstwo działające w branży FMCG (ang. Fast Moving Consumer Goods) zajmujące się logistyką produktów głęboko mrożonych. Jest jednym z czołowych krajowych operatorów logistycznych tych produktów oraz liderem w dystrybucji na terenie Polski.
Na polskim rynku od 2001 roku firma tworzy dopasowane do potrzeb klientów usługi, które pozwalają dostarczyć każdego dnia do setek punktów w całej Polsce produkty wymagające kontrolowanych temperatur.
Przedsiębiorstwo od 2004 roku jest częścią Nichirei Holding Holland B.V z siedzibą w Rotterdamie, które z kolei jest częścią japońskiego koncernu Nichirei z siedzibą w Tokio.
Grupa Nichirei Logistics pomaga zaspokoić potrzeby japońskiej kultury żywnościowej dzięki transportowi, dostawom i regionalnej sieci magazynów, która zapewnia wysokiej jakości usługi magazynowania i dystrybucji. Posiada również magazyny chłodnicze i centra logistyczne za granicą (w Europie i Chinach). Sieć oddziałów krajowych i światowych znajduje się w 120 lokalizacjach o łącznej pojemności chłodniczej około 2 milionów ton, co czyni Nichirei największym dostawcą mrożonej żywności w Japonii i piątym co do wielkości na świecie.
To nowoczesna spółka giełdowa z długoletnią tradycją i licznymi sukcesami.

W późniejszych latach spółka została sprywatyzowana a od 2005 roku Nichirei przeniósł się do struktury spółki holdingowej. Obecnie składa się z 5 firm z następującymi liniami biznesowymi:
– przetworzona żywność (Nichirei Foods),
–  logistyka (Nichirei Logistics Group),
– produkty morskie, mięsem i drób ( Nichirei Fresh),
– bioscience (Nichirei Biosciences)
– wsparcie biznesowe (Nichirei Proserve * połączyło się z Nichirei Corp. w 2013 r.)[1].
Logistics posiada magazyny wysokiego składowania w temperaturze -22 °C w Żninie, Czeladzi i Radomsku, a także punkt przeładunkowy w Błoniach koło Warszawy. W radomsku zatrudniamy ok. 160 stałych Pracowników działając na Łódzkiej Strefie Ekonomicznej .

PRT Radomsko Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w 2012 r. Spółka należy do Grupy Alpla, jednego z największych producentów opakowań z tworzyw sztucznych na świecie. Głównym przedmiotem działalności PRT Radomsko jest recykling politereftalanu etylenu – PET. Przetwarzane w fabryce zużyte post konsumenckie butelki w 95% pochodzą z Polski, a odzyskane w procesie recyklingu tworzywo rPET trafia na rynek krajowy, a także do UE. Spółka produkuje rocznie 30 tysięcy ton recyklingowego regranulatu rPET, przyczyniając się tym samym do ogólnego wpływu na ochronę środowiska. Materiały uzyskany w wyniku produkcji zużywany jest ponownie do produkcji nowych butelek, ograniczając zużycie surowców nieodnawialnych jak ropa naftowa czy gaz ziemny. Fabryka w Radomsku jest największym tego typu zakładem w kraju.

Udostępnij
Close Search Window